Logo
Ciesz się pięknem mebli outdoorowych długi czas
5 lip 2019

Ciesz się pięknem mebli outdoorowych długi czas

Post by ogrodowepokrowce

Zakup pięknych i funkcjonalnych mebli ogrodowych to często spory wydatek. Taka inwestycja sprawia, że z większą troską chcemy chronić również nowe meble. Pomimo doskonałych tworzyw, z jakich wykonuje się dzisiaj meble ogrodowe musimy być świadomi, że długotrwała ekspozycja na zmienne warunki atmosferyczne może negatywnie wpłynąć na ich strukturę. Jakie rozwiązania stosować, aby cieszyć się pięknem mebli przez długie lata?

Wilgoć, silne promieniowanie UV, kurz…

Zarówno meble ogrodowe, jak i elementy takie jak parasol słoneczny czy grill narażone są na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Nadmierne promieniowanie UV może powodować blaknięcie tkanin poliestrowych, wilgoć będzie działać negatywnie na meble rotangowe.

Nowoczesne pokrowce ogrodowe

Do niedawna jedynym skutecznym sposobem na ochronę mebli ogrodowych było ich wynoszenie na strych, do piwnicy czy chowanie do garażu. Dzisiaj możemy korzystać z lekkich i przewiewnych pokrowców na meble, które oferują nam topowi producenci. Pokrowce pozwolą na skuteczną ochronę mebla nie tylko przed wilgocią, ale przede wszystkim przed osadzaniem i wnikaniem kurzu.

Pokrowce na meble ogrodowe tworzone są z lekkich tkanin typu RIP STOP. Ich gęsty splot sprawia, że są one odporne na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, strzępienie. Tkanina pozwala na swobodną cyrkulacje powietrza, co przekłada się na zahamowanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebli i parasoli. Aby jeszcze lepiej dopasować pokrowce do kształtu elementów outdoorowych warto użyć niewielkiego ściągacza lub woreczków obciążeniowych. Sam pokrowiec sprzedawany jest w poręcznej torbie z uchwytem.

Regularne stosowanie pokrowców pozwoli na znaczące wydłużenie żywotności elementów ogrodowych oraz zachowanie ich wspaniałego wyglądu.

Tags: , , ,
Komplet na taras stoły metalowe ogrodowe nowoczesne ogrody