Logo
Dedykowane pokrowce na zestawy mebli ogrodowych
6 Gru 2018

Dedykowane pokrowce na zestawy mebli ogrodowych

Post by ogrodowepokrowce

Aby móc cieszyć się pięknem mebli ogrodowych przez wiele lat konieczne jest dbanie o nie. W okresie jesienno-zimowym nasze meble, pozostawione na ogrodzie czy tarasie, będą smagane wiatrem, narażone na bardzo niskie temperatury, wnikanie wilgoci i zabrudzenia. Czy możliwe jest ich skuteczne chronienie, bez konieczności wynoszenia ich na strych czy do piwnicy? Producenci dają nam taką możliwość.

Dlaczego warto zainwestować w pokrowiec?

Zmienne warunki atmosferyczne w Polsce w okresie zimowym to przede wszystkim śnieg i deszcz. Takie zjawiska pogodowe nie sprzyjają nawet najbardziej wytrzymałym meblom ogrodowym. Jeśli chcemy mieć pewność, że wiosną będziemy mogli korzystać z mebli bez strachu przed ich łamaniem czy uszkodzeniami warto zainteresować się pokrowcami meblowymi. Pokrowce tworzone są przez topowych producentów odznaczają się doskonałym dopasowaniem do mebli oraz wykorzystaniem najlepszych tkanin i najnowszych technologii.

Pokrowce wykonywane są z tkanin poliestrowych technicznych – oznacza to, że ich włókna są wysoce odporne na ścieranie, wnikanie brudu czy wilgoci, zarysowania, rozrywanie. Tkaniny wzmocnione są technologią AeroCover®, której zadaniem jest zmniejszanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla. To z kolei przekłada się na brak powstawania pleśni.

Lepsze dopasowanie tkaniny

Wielu producentów proponuje dedykowane pokrowce na dane zestawy – są one idealne dopasowane, przez co nie musimy martwić się podwiewaniem tkaniny czy koniecznością rozciągania. Ułatwieniem są także ściągacze w rogach tkaniny, dzięki którym lepiej dopasujemy materiał do kształtu mebla. Dla większej pewności ochrony możemy również zdecydować się na niewielkie obciążniki, których zadaniem jest dociążenie tkaniny

Proste przechowywanie

Każdy z pokrowców wkładany jest w niewielkie opakowanie z rączką, przez co złożony zajmuje bardzo niewiele miejsca. W takim opakowaniu bez trudu zmieścimy do na półce w piwnicy czy w garażu.

Tags: , , ,