Logo
Funkcjonalne dodatki, które przedłużą żywotność mebli ogrodowych
1 Mar 2019

Funkcjonalne dodatki, które przedłużą żywotność mebli ogrodowych

Post by ogrodowepokrowce

Decydując się na zaaranżowanie przestrzeni ogrodowej czy tarasowej na miejsce wypoczynkowe powinniśmy mieć świadomość, że zarówno meble ogrodowe, jak i parasole ogrodowe będą wymagać odpowiedniej opieki. Pozostawione na świeżym powietrzu bardzo szybko mogą ulec zniszczeniu pod wpływem ciągłej wilgoci czy niskich, czy wysokich temperatur. Dzisiaj meble i parasole możemy chronić skuteczniej poprzez pokrowce na meble ogrodowe. Co powinniśmy wiedzieć o pokrowcach?

Pokrowce na meble ogrodowe

Meble ogrodowe są dzisiaj tworzone z różnorodnych tworzyw – wiele z nich jest wysoce odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Prawdą jest jednak także to, że długotrwała ekspozycja na deszcz, wilgoć, kurz szybko sprawi, że materiały, z których wykonano meble zaczną się odkształcać, powstaną mikropęknięcia. W okresie nieużytkowania mebli powinniśmy zadbać o to, aby były one odpowiednio chronione. Z pomocą przyjdą nam nowoczesne pokrowce.

Jak tworzone są pokrowce na elementy ogrodowe?

Nowoczesne pokrowce są tworzone z tkanin poliestrowych o gęstym splocie. Taki materiał jest odporny na ścieranie, wnikanie brudu, działanie wilgoci. Dodatkowo zastosowanie technologii AeroCover® pozwoliło na znaczne zmniejszenie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla. Dla lepszej ochrony pokrowce wyposażono również w ściągacze.

Pokrowce na parasole ogrodowe

Również parasole ogrodowe wymagają odpowiedniej ochrony – tkaniny poliestrowe, pomimo ich wysokiej odporności na uszkodzenia, mogą być podatne na nadmierne wnikanie brudu i wilgoci. Poprzez zastosowanie dedykowanego pokrowca (dla parasoli z nogą boczną lub centralną) skutecznie ochronimy włókna i strukturę stelaża przed wilgocią. Ważne jest także to, że pokrowce na parasole pozwolą uniknąć uciążliwego przesuwania konstrukcji parasola, żeby go schować.

Tags: , , ,
bombardirovka.com lekkie-pioro.pl bannedcd.org