Logo
Jak chronić fotele ogrodowe przed zmiennymi warunkami pogodowymi?
12 Kwi 2019

Jak chronić fotele ogrodowe przed zmiennymi warunkami pogodowymi?

Post by ogrodowepokrowce

Decydując się na kupno nowych mebli ogrodowych zwracamy wiele uwagi na trwałość materiałów – tym samym chcemy, aby nasze nowe meble cieszyły nasze oczy przez wiele lat. Niestety, nawet najtrwalsze tworzywa mogą przegrać w starciu z długotrwałą ekspozycją na zmienne warunki atmosferyczne. Jakie propozycje mają dla nas producenci, aby chronić meble w czasie jesieni, zimy czy długiej nieobecności w domu?

Pokrowce, które ochronią meble ogrodowe

Obecnie najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na ochronę mebli ogrodowych jest zastosowanie nowoczesnych pokrowców. Są one tworzone z opatentowanej tkaniny AeroCover®, której zadaniem jest przede wszystkim zahamowanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla. Pokrowce z tkanin poliestrowych typu RIPSTOP posiadają gęste sploty, przez co są wysoce odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na wnikanie wilgoci, kurzu.

Pokrowce chronią meble ogrodowe przed szeregiem czynników: promieniowaniem UV, wilgocią, brudem, silniejszymi podmuchami wiatru. Ich regularne stosowanie pozwoli nam na znaczne wydłużenie żywotności mebli ogrodowych, parasoli. Producent oferuje pokrowce dedykowane także na grille ogrodowe, dzięki czemu nie musimy się o nie martwić poza sezonem.

Skuteczna ochrona w rozsądnej cenie

Kupując pokrowiec zwracajmy uwagę na jego rozmiary, aby mieć pewność, że faktycznie uda nam się przykryć nim wybrany mebel. Szukając pokrowców na parasole ogrodowe pamiętajmy, że są one dedykowane zarówno dla parasoli z nogą boczną, jak i centralną. Pokrowce wyposażone są w niewielkie sznurki i ściągacze, dzięki którym możliwe jest lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Możliwe jest także dokupienie woreczków obciążających, dzięki którym tkanina nie będzie podwiewana podczas silniejszych podmuchów wiatru.

Tags: , , ,