Logo
Jesień w ogrodzie – jak zabezpieczyć meble i dodatki?
25 października 2019

Jesień w ogrodzie – jak zabezpieczyć meble i dodatki?

Post by ogrodowepokrowce

Październik to najwyższy czas na to, aby zabezpieczyć nasze meble ogrodowe przed uszkodzeniami i działaniem wilgoci. Dzisiaj nie musimy już transportować mebli ogrodowych do piwnicy czy na strych, aby mieć pewność, że będą one odpowiednio zabezpieczone na zimę. Obecnie najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na ochronę mebli ogrodowych jest regularne stosowanie pokrowców ogrodowych. Co warto wiedzieć o tych produktach? Czy faktycznie zmienią one nasze podejście do wypoczynku w ogrodzie?

Nowoczesny pokrowiec na meble, parasol, grilla

Pokrowce ogrodowe oferowane przez topowych producentów tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, przez co nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, przedarcia. Gęsty spot gwarantuje również, że kurz czy brud nie będą przedostawać się do mebla i osiadać na jego powierzchni. Tkanina pokrowca skonstruowana jest w taki sposób, aby sprzyjać swobodnej wymianie powietrza. Oznacza to, że na powierzchni mebla nie będzie osiadać wilgoć, która z czasem może zmienić się w pleśń.

Dla większej wygody użytkowników oraz dla lepszej ochrony mebli ogrodowych pokrowce uzupełnione zostały w poręczne ściągacze, które pozwolą na jeszcze lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Udogodnieniem mogą okazać się też woreczki obciążające, które nie pozwolą na podwiewanie tkaniny w czasie silniejszych podmuchów wiatru.

Warto dodać, że pokrowce ogrodowe dedykowane są nie tylko na meble ogrodowe, ale również inne wyposażenie, takie jak parasole (pokrowce są tworzone dla modeli z nogą centralną i boczną) i grille. Regularne stosowanie pokrowców pozwoli znacząco przedłużyć żywotność wyposażenia ogrodowego.

Jak przechowywać pokrowiec?

Pokrowce sprzedawane są w poręcznych torbach z uchwytem – znacząco poprawi to komfort ich przechowywania. Pokrowiec schowany w dedykowanej torebce nie zajmie wiele miejsca: możemy umieścić go w garażu czy w piwnicy.

Tags: , , ,
Meble tarasowe nowoczesne https://tajmuseum.com/stol-z-krzeslami-na-taras-jaki-wybrac/ https://cream-browser.net/szafy-na-zamowienie-uporzadkuj-przestrzen-we-wlasnym-domu/