Logo
Ochroń parasol ogrodowy przy pomocy nowoczesnego pokrowca!
11 Sty 2019

Ochroń parasol ogrodowy przy pomocy nowoczesnego pokrowca!

Post by ogrodowepokrowce

Piękny parasol ogrodowy to nie tylko skuteczny sposób na ochronę przed słońcem – to przede wszystkim piękny i funkcjonalny dodatek, który sprawdzi się w każdym ogrodzie czy na tarasie. Aby jednak móc cieszyć się jego walorami i ochroną musimy pamiętać o odpowiedniej ochronie parasola w okresie jesieni i zimy. Jak to zrobić? Najprostszym rozwiązaniem okażą się pokrowce na parasole ogrodowe!

Na jakie zagrożenia narażony jest nasz parasol ogrodowy?

Nowoczesne parasole ogrodowe tworzone są z wysokiej jakości tworzyw, jednak nawet najbardziej trwałe materiały będą się niszczyć, jeśli pozostawimy je na okres jesieni czy zimy bez odpowiedniego zabezpieczenia. Długotrwała wilgoć może spowodować mikrouszkodzenia, wnikający brud zmieni kolor baldachimu i sprawi, że nie będzie już on tak estetyczny. Problem może pojawiać się również w trakcie wakacyjnych wyjazdów – wtedy także powinniśmy zastanowić się, jak chronić nasz parasol.

Dlaczego warto zainwestować w pokrowiec na parasol?

Pokrowce na parasole ogrodowe oraz meble ogrodowe mają za zadanie chronić strukturę tych elementów przed osiadaniem i wnikaniem wilgoci, zmiennymi warunkami atmosferycznymi, działaniem niskich czy wysokich temperatur, wnikaniu brudu. Pokrowce znajdziemy najczęściej w ofercie sklepów oferujących nam nowoczesne parasole!

Jak zbudowany jest pokrowiec na parasol ogrodowy?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na tworzywo – najczęściej jest to tkanina poliestrowa. Włókna poliestru są niezwykle odporne na ścieranie, wnikanie brudu, uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo tkanina może być wzbogacona o technologię AeroCover®, która minimalizuje ryzyko osiadania wilgoci na powierzchni mebli czy parasola. Pokrowce schowane są w poręcznych torbach z uchwytami, przez co, kiedy nie są wykorzystywane – zajmują niewiele miejsca i możemy umieścić je na strychu czy w garażu.

Tags: , , ,