Logo
Przedłuż żywotność parasola ogrodowego
5 lip 2018

Przedłuż żywotność parasola ogrodowego

Post by ogrodowepokrowce

Eleganckie miejsce wypoczynkowe w ogrodzie czy na tarasie składa się z kilku elementów. Jeśli pragniemy, aby cały czas zachwycało ono swoim wyglądem istotne jest zadbanie o trwałość mebli, parasoli ogrodowych, dodatków. Szczególną uwagę warto zwrócić na parasole ogrodowe – odpowiednio chronione będą nam służyły przez wiele lat.

Co warto wiedzieć o parasolach do ogrodu?

Obecnie wybór parasoli ogrodowych jest olbrzymi – znajdziemy je w sklepach stacjonarnych, internetowych, jak i wprost u producentów. Wybór konkretnego modelu może okazać się trudny! Musimy wziąć od uwagę nie tylko kształt samego baldachimu (zazwyczaj okrągły lub czworoboczny), ale i rodzaj konstrukcji – mamy wybór pomiędzy parasolami z nogą centralną lub boczną.

Najważniejsze są materiały. Stelaż parasola wykonywany jest z lekkich i trwałych elementów aluminiowych. Stabilna podstawa pozwala na umiejscowienie konstrukcji w jednym miejscu, a elementy takie jak mechanizm obrotu sprawia, że możliwe jest dopasowanie kąta ustawienia baldachimu zgodnie z naszymi aktualnymi oczekiwaniami. Dzięki możliwości obrotu baldachimu o 360 stopni możemy stale kontrolować miejsce zacienienia.

Jakie parametry parasola powinny być dla nas ważne?

Poza możliwością regulowania miejsca zacienienia istotne jest to, aby baldachim był wykonany z trwałego materiału technicznego. W tym celu wykorzystywane są najczęściej włókna poliestrowe pokryte poliuretanem. Taki materiał może być także dodatkowo pokryty warstwami chroniącymi przed wilgocią czy nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Jak chronić parasol w czasie niepogody?

Aby przez jak najdłuższy czas móc cieszyć się eleganckim i skutecznym w działaniu parasolem ogrodowym warto zaopatrzyć się w pokrowce na parasole. Wśród wielu propozycji wyróżniają się modele wodoodporne, przewiewne i pozwalające na ograniczenie kondensacji wewnątrz pokrowca. To bezpośrednio przekłada się na zahamowanie powstawania pleśni czy grzybów. Pokrowiec powinien odznaczać się także lekkością i łatwością użyci – najlepiej, jeśli będzie posiadał ściągacze dla lepszego dopasowania do konkretnego modelu parasola.

Tags: , , ,
Zestaw tarasowy – znajdź kolekcję idealną do strefy wypoczynkowej zestawy mebli ogrodowych meble metalowe do ogrodu