Logo
Znajdź idealny pokrowiec na swoje meble ogrodowe
20 Gru 2018

Znajdź idealny pokrowiec na swoje meble ogrodowe

Post by ogrodowepokrowce

Piękne meble ogrodowe powinny być ozdobą przestrzeni wypoczynkowej przez długie lata. Aby jednak faktycznie było to możliwe konieczne jest kupienie produktów wysokiej jakości, wykonanych z tworzyw o dużej odporności na uszkodzenia. Musimy jednak wiedzieć, że nawet najtrwalsze tworzywa będą narażone na niskie czy wysokie temperatury czy też wilgoć. Dlatego w trosce o wygląd naszych mebli ogrodowych warto pomyśleć o profesjonalnych pokrowcach. Gdzie je kupić i co wybrać?

Jakie pokrowce wybierać?

Obecnie rynek dodatków do ogrodów jest bardzo szeroki, dlatego znalezienie pokrowców na meble ogrodowe nie będzie problemem. Musimy być jednak świadomi, że produkty te nie są zawsze tworzone tak samo – na rynku znajdziemy tworzywa lepsze i gorsze. Aby mieć pewność, że płacimy za wysoką jakość, warto wybrać pokrowce z tkanin technicznych poliestrowych, dodatkowo wzbogaconych o technologię AeroCover®, której zadaniem jest minimalizowanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla.

Jakie zadanie spełniają pokrowce?

Głównym zadaniem pokrowców jest chronienie struktury mebli przed osiadaniem i wnikaniem brudu, kurzu, pyłu. Gęsta struktura pokrowca całkowicie uniemożliwia ten proces i sprawia, że mebel może być wykorzystany bez konieczności czyszczenia go po zimie. Druga istotna sprawa to wilgoć – w dłuższym okresie czasu może ona sprawić, że na meblu zacznie pojawiać się rdza lub też pleśń. Dzięki odpowiedniej strukturze pokrowca mebel jest odpowiednio chroniony przed tymi zagrożeniami.

Dodatkowe ułatwienia dla użytkownika

Pokrowce sprzedawane są zazwyczaj jako dedykowane produkty do konkretnych zestawów meblowych. Jeśli jednak nie możemy znaleźć takiego produktu – nic straconego. Topowi producenci zaopatrzyli dostępne modele w ściągacze umieszczone na rogach tkaniny. Dzięki nim znacznie lepiej dopasujemy kształt pokrowca do kształtu mebla.

Tags: , , ,