Logo
Innowacyjne pokrowce, które wydłużą żywotność mebli ogrodowych
26 kw. 2019

Innowacyjne pokrowce, które wydłużą żywotność mebli ogrodowych

Post by ogrodowepokrowce

Chcąc jak najdłużej cieszyć oczy meblami i dodatkami ogrodowymi powinniśmy być świadomi, jakie zagrożenia czyhają na nie na świeżym powietrzu. Zmienne warunki pogodowe, wilgoć i wnikanie kurzu to największe z nich. Poprzez zastosowanie nowoczesnych pokrowców ogrodowych możemy nie tylko ochronić strukturę mebla, ale także jego wspaniały, żywy kolor.

Znajdź pokrowce dedykowane do elementów ogrodu

Innowacyjne pokrowce dedykowane są dla konkretnych elementów wyposażenia ogrodu – to jedna z najważniejszych informacji. Obecnie produkowane są pokrowce na narożniki ogrodowe, krzesła, stoliki kawowe, fotele, ale także dla grillów ogrodowych czy na parasole przeciwsłoneczne. Szukając pokrowca na parasol uwzględnijmy to, czy posiadany przez nas model posiada nogę boczną czy centralną.

Czy odznaczają się nowoczesne pokrowce na meble ogrodowe?

Współcześnie pokrowce tworzone są z opatentowanych, przewiewnych tkanin, których głównym zadaniem jest ochrona mebli przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz wilgocią. Zastosowanie innowacyjnych technologii pozwoliło na znaczne zmniejszenie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla, przez co hamowany jest także rozwój pleśni. Poprzez zastosowanie pokrowców możliwe jest także ochronienie mebli przed wnikaniem brudu. Dzięki nim nie musimy przejmować się długim czyszczeniem powierzchni mebli. Po ściągnięciu pokrowca są one gotowe do użytku.

Dodatkowe rozwiązania, ułatwiające użytkowanie

Dla jeszcze lepszej ochrony mebli ogrodowych pokrowce wyposażono w niewielki ściągacz ze sznurkami. Dzięki niemu możliwe jest lepsze dopasowane tkaniny do powierzchni mebla i skuteczniejsza ochrona. Dobrym rozwiązaniem są także woreczki obciążeniowe, które zapobiegają podwiewaniu tkaniny w czasie silniejszych podmuchów wiatru.

Tags: , , ,