Logo
Jak chronić meble ogrodowe przed uszkodzeniem?
6 mar 2020

Jak chronić meble ogrodowe przed uszkodzeniem?

Post by ogrodowepokrowce

Odpoczynek w ogrodzie czy na tarasie to idealny sposób na relaks – nie tylko nie musimy wyjeżdżać poza miasto, ale też wszystko co najważniejsze mamy w zasięgu ręki. Dbałość o własny ogród to nie tylko strzyżenie trawy i dbanie o rabaty – chcąc jak najdłużej cieszyć się funkcjonalnością takiego miejsca wypoczynkowego musimy przede wszystkim zainteresować się metodami ochrony mebli ogrodowych. Co proponują nam producenci?

Dlaczego ochrona mebli ogrodowych jest konieczna?

Nawet najtrwalsze meble ogrodowe są dzisiaj narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Pozostawienie ich bez ochrony na czas jesieni i zimy na zewnątrz sprawi, że tworzywa zaczną chłonąc wilgoć, zabrudzenia, mogą się odkształcać. W przypadku aluminiowych elementów bardzo szybko mogą one zostać infekowane rdzą. Chowanie mebli na strych czy do piwnicy tylko połowicznie rozwiązuje ten problem. W pomieszczeniach takich bowiem meble również narażone są na kurz i wilgoć.

W poszukiwaniu idealnego rozwiązania

Wśród najczęściej stosowanych metod ochrony mebli wymienia się pokrowce ogrodowe – są one proponowane przez topowych producentów mebli ogrodowych. Pokrowce tworzone są z tkanin typu RIPSTOP tworzonych z włókien poliestrowych. Splot taki jest gęsty i trwały, przez co pokrowce są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, osiadaniem kurzu. Splot pozwala na swobodną wymianę powietrza, przez co na powierzchni mebla nie kondensuje się wilgoć. Pokrowce dedykowane są dla konkretnych mebli: sof narożnych, krzeseł i foteli, stolików. Dla większej wygody pokrowce posiadają niewielkie ściągacze, których zadaniem jest lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Ciekawym rozwiązaniem są także niewielkie woreczki obciążeniowe, które pozwalają na przytrzymanie tkaniny w stabilnej pozycji podczas silniejszych podmuchów wiatru.

Tags: , ,
ubezpieczenia-warszawa.com.pl zobacz więcej szybkie-ubezpieczenia.pl