Logo
Jak chronić sofę narożną przed czynnikami atmosferycznymi?
2 sie 2019

Jak chronić sofę narożną przed czynnikami atmosferycznymi?

Post by ogrodowepokrowce

Piękno mebli ogrodowych zależy od wielu czynników: za ich projektem stoją doświadczeni projektanci. Twórcy muszą mieć na uwadze najwyższą jakość tworzyw – od nich zależy, czy mebel nie będzie się koślawić, odkształcać, łamać. Nie mniej ważne jest zabezpieczenie przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Musimy mieć świadomość, że nawet meble wykonane z aluminium mogą z czasem zacząć niszczeć z powodu niekorzystnych warunków dookoła.

Zmienne  warunki pogodowe – jak wpływają na meble ogrodowe?

Meble ogrodowe są zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, jednak musimy być świadomi, że nadmierna wilgoć czy niskie temperatury mogą sprawić, że zaczną się one niszczyć. Niskiej jakości meble ogrodowe pod wpływem silnego promieniowania słoneczne szybko zaczną tracić swój kolor – dotyczy to również parasoli, których czasze będą płowieć.

Jak dbać o meble ogrodowe?

Meble takie jak sofa narożna nie nadają się do wyniesienia na strych czy do piwnicy – w tak zazwyczaj postępujemy z krzesłami czy stołami ogrodowymi w okresie jesieni i zimy. Na szczęście producenci zaproponowali nam nowoczesne i bardzo lekkie pokrowce ogrodowe, dedykowane dla konkretnych mebli i parasoli. Rozwiązanie to pozwoli nam znacząco przedłużyć żywotność naszych mebli i cieszyć się ich wspaniałym wyglądem przez wiele lat.

Nowoczesne pokrowce na wyciągnięcie ręki

Lekkie pokrowce ogrodowe tworzone są z przewiewnego materiału poliestrowego typu RIPSTOP, który zabezpieczono przed uszkodzeniami mechanicznymi, działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Materiał pokrowców umożliwia swobodną wymianę powietrza, co zapobiega kondensacji wilgoci na powierzchni mebli. Dla lepszego dopasowania tkaniny do kształtu mebla warto wykorzystać niewielki ściągacz.

Tags: , , ,