Logo
Jak dbać o ogród jesienią i zimą?
13 gru 2019

Jak dbać o ogród jesienią i zimą?

Post by ogrodowepokrowce

Przydomowy ogród lub też taras są coraz częściej miejscami, gdzie spędzamy czas, relaksujemy się, gdzie bawić się mogą nasze dzieci, gdzie możemy spotkać się w gronie znajomych. Taka przestrzeń wypoczynkowa powinna być dopasowana do potrzeb naszych i naszych bliskich. Kupując meble ogrodowe i aranżując ogród czy taras warto zastanowić się także w jaki sposób komplet wypoczynkowy będzie chroniony w czasie jesieni i zimy.

Dlaczego ochrona mebli ogrodowych jest tak ważna?

Zmienne warunki atmosferyczne mają negatywny wpływ na komplety meblowe ustawione na tarasie czy w ogrodzie. Nawet najtrwalsze materiały z czasem mogą uleć zniszczeniu, jeśli pozostawimy je w okresie jesieni i zimy  na zewnątrz. Wilgoć może spowodować pojawianie się ognisk rdzy na elementach metalowych. Wnikający kurz i pył mogą spowodować zmianę kolory tkanin – podobnie jest z nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Czy pokrowce ogrodowe przedłużą żywotność naszych mebli ogrodowych?

Coraz więcej osób korzystających z uroków lata na własnych tarasach czy w ogrodach decyduje się na kupno nowoczesnych pokrowców ogrodowych. Takie pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, które są odporne na ścieranie, wnikanie kurzu, uszkodzenia mechaniczne. Struktura tkaniny pozwala na swobodną wymianę powietrza, przez co na powierzchni mebli ogrodowych nie kondensuje się wilgoć. Tkaniny typu RIPSTOP skutecznie chronią meble przed osiadaniem kurzu i pyłu, promieniowaniem słonecznym, wilgocią. Poprzez regularne stosowanie pokrowców ogrodowych (nie tylko zimą i jesienią, ale też w czasie przedłużającej się nieobecności w domu) pozwoli na przedłużenie żywotności mebli czy parasoli ogrodowych. Pokrowce uzupełniane są o niewielkie ściągacze oraz dodatkowe woreczki obciążeniowe.

Tags: , , ,
roszczenia-ubezpieczeniowe.pl ubezpieczenialekarskie.pl ubezpieczenia-warszawa.com.pl