Logo
Meble cieszące oczy przez lata
19 lip 2019

Meble cieszące oczy przez lata

Post by ogrodowepokrowce

Czy meble ogrodowe mogą wyglądać piękne nawet po wielu sezonach użytkowania? Okazuje się, że tak. Decydując się na piękny komplet mebli outdoorowych pamiętajmy o tym, aby dodatkowo zaopatrzyć się w nowoczesne pokrowce ogrodowe, dzięki którym uda nam się znacząco przedłużyć żywotność zakupionych produktów. Jak to możliwe?

Pokrowce, które chronią strukturę mebla

Problem z niszczeniem struktur mebli ogrodowych znany jest od wielu lat. Dawniej, meble tworzone były z niskiej jakości materiałów, przez co uszkodzenia widoczne były właściwie już po sezonie. Z czasem użytkownicy nauczyli się chować meble na okres jesieni i zimy do piwnicy czy na strych, co jedynie połowicznie rozwiązywało problem. Nadmiar kurzu i wilgoci sprawiał, że meble trudno było doczyścić, z czasem na ich powierzchni mogła również pojawiać się pleśń. Dzisiaj problem ten został wyeliminowany poprzez nowoczesne i lekkie pokrowce ogrodowe. Jak są tworzone?

Przewiewny pokrowiec ogrodowy

Lekkie pokrowce ogrodowe tworzone są dzisiaj z przewiewnej taniny RIPSTOP – jest to włókno poliestrowe o gęstym splocie, które nie przepuszcza drobinek kurzu i nie dopuszcza do zabrudzenia ukrytych pod tkaniną mebli. Struktura tkaniny sprzyja cyrkulacji powietrza – oznacza to, że hamowana jest kondensacja wilgoci na powierzchni mebla. Takie rozwiązanie sprzyja zachowaniu higieny materiałów.

Aby jak najlepiej dopasować pokrowiec do konkretnego mebla producenci wyposażyli swoje pokrowce w niewielkie ściągacze, które pozwolą dokładnie okryć. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również niewielkie woreczki obciążeniowe, które pozwolą na utrzymanie tkaniny w prawidłowej pozycji również podczas silniejszych podmuchów wiatru. Producenci zaoferują nam pokrowce zarówno na duże sofy narożne, fotele, krzesła, stoliki, jak i na parasole ogrodowe (z nogą centralną i boczną) czy grille.

Tags: , , ,