Logo
Nowoczesne ogrody – jak dbać o miejsce wypoczynkowe blisko domu?
21 lut 2020

Nowoczesne ogrody – jak dbać o miejsce wypoczynkowe blisko domu?

Post by ogrodowepokrowce

Bez względu na to, czy dysponujemy dużym czy małym ogrodem wystarczy kilka chwil, aby zmienić to miejsce nie do poznania. Nie musimy zatrudniać doświadczonych dekoratorów czy architektów, aby stworzyć interesującą aranżację. Szukając ciekawych mebli i dodatków nie zapominajmy o tym, jak ważna jest ochrona elementów ogrodowych!

Pokrowce ogrodowe – czy warto je mieć?

Nowoczesne meble ogrodowe tworzone są z innowacyjnych materiałów i tkanin. Są one zabezpieczone przed ścieraniem, wnikaniem brudu. Musimy być jednak świadomi, że nawet najbardziej trwałe materiały mogą ulec degradacji, jeśli meble takie pozostawimy na okres jesieni i zimy na świeżym powietrzu bez przykrycia. Do niedawna rozwiązaniem mogło być chowanie mebli do garażu czy do piwnicy. Dzisiaj mamy znacznie wygodniejsze rozwiązanie – są nim pokrowce ogrodowe.

Pokrowce ogrodowe oferowane są przez producentów mebli – bardzo często są one dedykowane dla konkretnych rodzajów mebli: sof ogrodowych, foteli i krzeseł, stolików ogrodowych, dużych stołów. Warto wspomnieć, że w ofercie sprzedażowej są również pokrowce odpowiednie na grille ogrodowe, jak i pokrowce na parasole. Pokrowce tworzone są z materiałów poliestrowych typu RIPSTOP – oznacza to, że tkanina jest wysoce odporna na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, strzępienie. Struktura tkaniny sprzyja swobodnej wymianie powietrza – oznacza to, że nie będzie ryzyka kondensacji wilgoci na powierzchni mebla.

Dodatkowe udogodnienia dla użytkowników

Pokrowce są łatwe w użyciu i proste w przechowywaniu – są one sprzedawane w dedykowanych torebkach z uchwytami. Po złożeniu taki pokrowiec nie zajmuje wiele miejsca, a torbę możemy umieścić na półce w garażu czy też w piwnicy. Pokrowce posiadają niewielki ściągacz – jego zadaniem jest lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla.

Tags: , , ,