Logo
Nowoczesne rozwiązania klasycznych problemów ogrodowych
19 mar 2020

Nowoczesne rozwiązania klasycznych problemów ogrodowych

Post by ogrodowepokrowce

Odpoczynek w ogrodzie to dzisiaj najlepsza opcja, aby zregenerować się i naładować wewnętrzne akumulatory po długim dniu w szkole czy w pracy. Nawet niewielki skrawek ogrodu czy tarasu stanie się przestrzenią wypoczynkową, o ile tylko wybierzemy odpowiednie meble ogrodowe. Jakie rozwiązania proponują nam topowi producenci? W co warto zaopatrzyć się, aby nasz wypoczynek był pełniejszy?

Meble dopasowane od naszych potrzeb

Pierwszym elementem w ogrodzie są zawsze meble ogrodowe – wybierajmy je z głową! Nowoczesne kolekcje to przede wszystkim funkcjonalne meble technorattanowe, których stelaże wykonano z lekkiego aluminium malowanego proszkowo. Wierzch mebla pokryto technorattanową plecionką, która nie chłonie brudu, wilgoci. Szukając idealnych mebli zwracajmy uwagę nie tylko na wygląd, ale również na trwałość – materiały muszą być odporne na wilgoć, zmienne warunki atmosferyczne, wnikanie kurzu. Długotrwałe działanie tych czynników sprawi, że nawet najtrwalsze meble będą uszkodzone. Jak je chronić?

Dedykowane pokrowce ogrodowe

Chcąc zachować piękny wygląd mebli ogrodowych przede wszystkim pomyślmy o nowoczesnych pokrowcach ogrodowych. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych, których splot jest gęsty i nie przepuszcza brudu czy wilgoci. Jednocześnie tkanina pozwala na swobodną wymianę powietrza – dzięki temu ograniczana jest kondensacja wilgoci i pleśni na powierzchni mebla. Pokrowce mogą być dedykowane dla konkretnych mebli: sof ogrodowych, krzeseł, stołów – to spore ułatwienie dla kupujących. Dla lepszego dopasowania tkaniny do mebla warto wykorzystać dodatkowy ściągacz. W okresie silniejszego wiatru pokrowiec możemy stabilizować poprzez zawieszenie na nim woreczków obciążeniowych. Regularnie stosowane pokrowce pozwolą na znaczne wydłużenie żywotności mebli.

Tags: , , ,