Logo
Pokrowce na fotele i krzesła ogrodowe
22 mar 2019

Pokrowce na fotele i krzesła ogrodowe

Post by ogrodowepokrowce

Wypoczynek na tarasie czy w ogrodzie to prawdziwa przyjemność – potwierdzi to każdy posiadacz chociaż niewielkiej przestrzeni wypoczynkowej. Nie trzeba wiele pracy, aby taką przestrzeń odpowiednio zaaranżować: wybierać duży czy mniejszy komplet mebli ogrodowych stworzymy wygodne miejsce wypoczynkowe, z którego korzystać będziemy my sami, nasi bliscy czy zaproszeni przez nas goście. Aby jednak móc cieszyć się pięknem mebli długi czas musimy o nieodpowiednio zadbać!

Dlaczego ochrona mebli jest tak ważna?

Długotrwałe pozostawianie mebli ogrodowych na powietrzu może skutkować ich poważnym uszkodzeniem. Problemem jest przede wszystkim wilgoć, która będzie wnikać d strukturę mebla i powodować powstawanie ognisk rdzy czy pleśni. Druga istotna sprawa to promieniowanie słoneczne. Zostawiając meble odsłonięte np. podczas wyjazdu wakacyjnego musimy liczyć się z tym, że mogą one zacząć blaknąć! Z czasem zauważymy, że niechronione meble są bardzo podatne na uszkodzenia, zarysowania, koślawienie.

Jak radzić sobie z ochroną mebli ogrodowych?

Najlepszym sposobem na ochronę mebli ogrodowych jest wykorzystanie dedykowanych pokrowców. Pokrowce na krzesła i fotele znajdziemy u topowych producentów. Zazwyczaj produkty te tworzone są z tkanin poliestrowych typu RIPSTOP, odznaczających się wysokim stopniem odporności na ścieranie, wnikanie brudu, strzępienie. Struktura pokrowców jest często uzupełniana o technologię AeroCover®, która ma za zadanie zmniejszać kondensację wilgoci na powierzchni mebli.

Przechowywanie pokrowca na krzesła ogrodowe

Kiedy rozpoczyna się sezon pokrowce powinniśmy osuszyć i złożyć do dedykowanej torby. Tak spakowany pokrowiec zajmuje niewiele miejsca, przez co możemy przechowywać go w garażu na półce.

Tags: , , ,