Ochrona mebli ogrodowych w okresie jesieni i zimy powinna być dla nas oczywista – zmienne warunki atmosferyczne oraz wilgoć mogą sprawić, że nasze meble ogrodowe nie tylko narażone będą na pleśń, ale też spowodują mikropęknięcia i uszkodzenia. Pokrowce okażą się najlepszym wyborem również w przypadku parasoli ogrodowych. Co warto o nich wiedzieć?

Profesjonalne pokrowce ogrodowe, dopasowane do potrzeb klientów

Współcześnie pokrowce ogrodowe tworzone są przede wszystkim przez samych producentów mebli. Dzięki temu mogą oni zaproponować konkretny rozmiar pokrowca dla danego modelu czy kolekcji mebli. Gwarantuje to najlepsze dopasowanie i ochronę. Z jakich materiałów tworzone są pokrowce? Obecnie to przede wszystkim włókna poliestrowe, odznaczające się wysoką odpornością na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu, działanie wilgoci. Tkaniny poliestrowe dodatkowo wzmocnione są warstwą opatentowanego tworzywa o nazwie AeroCover®. Dzięki zastosowaniu tej technologii możliwe jest znaczące zmniejszenie kondensacji wilgoci i zahamowanie powstawania pleśni na powierzchni mebli. Dzięki pokrowcom możliwe jest także chronienie mebli przed silnymi promieniami słonecznymi. W praktyce oznacza to, że chroniony jest przede wszystkim ich żywy kolor.

Pokrowce dostosowane od potrzeb klientów

Nie tylko materiał pokrowca zwraca uwagę. Elementem pozwalającym na lepsze dopasowanie do mebla są ściągacze, umieszczone na rogach pokrowca. Dzięki nim możliwe jest ścisłe otoczenie narożnika czy sofy, by była całkowicie przykryta. Dodatkowo możemy również dokupić obciążniki, które pozwolą na przyciśnięcie pokrowca w stronę ziemi. Wśród licznych pokrowców znajdziemy przede wszystkim te na meble ogrodowe, ale również na parasole oraz grille.

Podobne wpisy