Logo
Pokrowiec ogrodowy na narożnik w ogrodzie
7 mar 2019

Pokrowiec ogrodowy na narożnik w ogrodzie

Post by ogrodowepokrowce

Przesiadywanie w ogrodzie i korzystanie z bliskości zieleni to jeden z najprostszych sposobów na to, aby zregenerować się po długim dniu w szkole czy w pracy. Decydując się na stworzenie strefy wypoczynkowej w naszym ogrodzie skupiamy się zazwyczaj na kupnie eleganckich i wygodnych mebli. Dzisiaj producenci zaproponują nam prawdziwe perełki. Czy jednak wiemy, jak prawidłowo dać o takie meble ogrodowe, aby mogły służyć nam długie lata?

Meble narażone na zmienne warunki atmosferyczne!

W czasie jesieni i zimy, jak również podczas naszej dłuższej nieobecności w domu zazwyczaj pozostawiamy meble na świeżym powietrzu, czasami tylko odstawiając je pod dach. Musimy być świadomi, że nawet najtrwalsze tworzywa zaczną się niszczyć, jeśli poddamy je długotrwałej ekspozycji na wilgoć, niskie temperatury.

Jak skutecznie chronić meble?

Najskuteczniejszym sposobem na ochronę mebli ogrodowych jest zakupienie pokrowców ogrodowych. Wśród licznych propozycji producentów bez trudu znajdziemy pokrowce dedykowane, np. pokrowce na narożniki ogrodowe. Taki pokrowiec z pewnością pozwoli na znaczące przedłużenie żywotności mebla. Pokrowce tworzone są z tkaniny poliestrowej o wzmocnionej strukturze, niepodatnej na ścieranie, uszkodzenia, strzępienie. Tkanina wzbogacona jest również o technologię AeroCover®, której zadaniem jest hamowanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla. Pokrowce uzupełnione są również o wygodne ściągacze, dzięki którym możliwe jest dokładniejsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla, a tym samym: lepsza ochrona.

Jak przechowywać pokrowiec?

Jak obchodzić się z pokrowcem, kiedy nie jest on używany? Pokrowce sprzedawane są w dedykowanych torbach z uchwytami. W czasie sezonu letniego pokrowiec wystarczy wysuszyć i schować do torebki. Niewielkie rozmiary pozwolą na jej zmieszczenie na półce w garażu czy w piwnicy.

 

Tags: , , ,