Logo
Przedłuż żywotność swoich mebli i wyposażenia ogrodowego
3 kw. 2020

Przedłuż żywotność swoich mebli i wyposażenia ogrodowego

Post by ogrodowepokrowce

Szukając idealnego miejsca wypoczynkowego nie musimy wyjeżdżać za miasto czy organizować kosztownych wczasów. Wystarczy odpowiednio zaaranżowany ogród czy taras – miejsca takie polubią wszyscy domownicy! Jakie rozwiązania zastosować w przydomowych strefach wypoczynkowych? Jakie dodatki okażą się strzałem w dziesiątkę?

Meble i parasole ogrodowe

Decydując się na zaaranżowanie ogrodu czy tarasu najczęściej stawiamy na zestaw składający się z kilku foteli, stolika kawowego oraz obszernego parasola ogrodowego. Taki zestaw bez trudu zapewni nam wygodę i komfort. Nowoczesne parasole ogrodowe są regulowane w kilku punktach, co znacząco ułatwia ich ustawianie i dopasowywanie kąta padania cienia.

Jak chronić meble ogrodowe?

Chcąc, by nasze meble ogrodowe i elementy wyposażenia jak najdłużej cieszyły nasze oczy warto zainteresować się pokrowcami ogrodowymi. Nowoczesne pokrowce oferowane są przez producentów mebli i często są one dedykowane dla konkretnych mebli. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie – dzięki temu nie musimy obawiać się, że tkanina będzie podatna na ścieranie, wnikanie brudu, uszkodzenia mechaniczne. Pokrowce sprzyjają wymianie powietrza – oznacza to, że na powierzchni mebla nie będzie osadzała się wilgoć i powstawała pleśń. Zadaniem pokrowców jest ochrona przed osiadaniem kurzu i promieniowaniem UV – regularne stosowanie pokrowców pozwoli na zachowanie pięknego koloru mebli i tkanin ogrodowych.

Pokrowce posiadają niewielki ściągacz – pozwoli on na dokładniejsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Dodatkowo możliwe jest zakupienie niewielkich woreczków obciążeniowych, których zadaniem jest utrzymanie tkaniny w stabilnej pozycji podczas silniejszych podmuchów wiatru. Pokrowce sprzedawane są w poręcznych torebkach z uchwytami.

Tags: , , ,