Logo
Właściwa ochrona parasoli ogrodowych w okresie jesiennym
11 paź 2019

Właściwa ochrona parasoli ogrodowych w okresie jesiennym

Post by ogrodowepokrowce

Kupno pięknego parasola ogrodowego to niewątpliwie powód do dumy – taki parasol nie tylko skutecznie ochroni nas przed silnym promieniowaniem UV, ale również zapewni odpowiednią ilość cienia i niższą temperaturę. Kupując parasol warto zastanowić się w jaki sposób będziemy chronić go w okresie jesieni i zimy. Musimy być świadomi zagrożeń czyhających na produkty outdoorowe.

Parasol ogrodowy – jak reaguje na zmienne warunki atmosferyczne?

Współcześnie parasole ogrodowe znacząco różnią się od tych dostępnych w sklepach 10-15 lat temu. Producenci przykładają olbrzymią wagę do samych materiałów oraz ich odporności na uszkodzenia. Pomimo zastosowania aluminium malowanego proszkowo i tkanin zabezpieczonych przed wilgocią warto mieć na uwadze, że długotrwała ekspozycja na słońce może spowodować płowienie tkanin, pojawianie się ognisk rdzy, zarysowania. Aby zapobiegać temu problemowi dawniej umieszczaliśmy parasole na czas jesieni i zimy w garażach czy w piwnicach. Niestety, w tych miejscach narażone były one na wnikanie kurzu, wilgoć.

Jak zapobiegać niszczeniu parasoli ogrodowych?

Podstawą w ochronie parasoli ogrodowych jest przede wszystkim kupno nowoczesnych pokrowców, których regularne stosowanie pozwoli nam znacznie wydłużyć żywotność parasoli. Pokrowce tworzone są z tkanin typu RIPSTOP, które zabezpieczono przed ścieraniem, uszkodzeniami mechanicznymi. Zastosowanie tkanin poliestrowych sprawia, że parasole są skutecznie chronione przed osiadaniem kurzu, wilgocią. Struktura pokrowca sprzyja swobodnej wymianie powietrza, przez co na powierzchni parasola nie kondensuje się wilgoć. Pokrowce znajdziemy u topowych producentów – zaoferują nam oni produkty dedykowane zarówno dla parasoli, ale i klasycznych mebli czy też grillów ogrodowych.

Tags: , , ,