Logo
Zabezpiecz meble ogrodowe na jesień
6 wrz 2019

Zabezpiecz meble ogrodowe na jesień

Post by ogrodowepokrowce

Piękno mebli ogrodowych wynika przede wszystkim z zastosowanych materiałów – producenci stosują obecnie tworzywa wysokiej jakości, aby nie tylko prezentowały się one pięknie, ale również by to piękno mogły one zachować na dłużej. Co my sami możemy zrobić, aby meble i elementy outdoorowe cieszyły nas w kolejnych sezonach?

Dlaczego warto chronić meble ogrodowe?

Meble ogrodowe, tak samo jak parasole czy grille, narażone są na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Deszcz, wiatr, silne promieniowanie słoneczne – te czynniki sprawiają, że mele mogą zacząć matowieć, pękać, łamać się. W przypadku elementów metalowych może pojawić się rdza. Do niedawna jedynym skutecznym sposobem na walkę z tymi oznakami było chowanie elementów ogrodowych na strych czy do garażu. Nie było to jednak zbyt wygodne i zajmowało wiele czasu i miejsca. Dzisiaj możemy skorzystać z nowoczesnych pokrowców ogrodowych, których zadaniem jest przedłużanie żywotności wyposażenia outdoorowego.

Jak zbudowany jest pokrowiec?

Nowoczesne pokrowce ogrodowe to lekkie i przewiewne tkaniny, które zaskakują swoją strukturą. Włókno poliestrowe o gęstym splocie jest niezwykle wytrzymałe na ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne. Tkanina nie strzępi się, nie rozrywa. Struktura tkaniny sprawia, że możliwa jest swobodna cyrkulacja powietrza i hamowanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla. Pokrowce dedykowane są na meble: fotele, sofy narożne. Kupując konkretny model pokrowca zwracajmy uwagę na jego wymiary! Pokrowce wyposażone są w dodatkowe ściągacze, dzięki którym jeszcze lepiej dopasujemy tkaninę do kształtu mebla.

Pokrowce sprzedawane są w poręcznych torbach z uchwytami. Takie opakowanie pozwoli na bezpieczne przechowywanie na półce w garażu czy w szafie.

Tags: , , ,