Logo
Zachowaj estetykę wyposażenia ogrodowego na wiele lat
29 lis 2019

Zachowaj estetykę wyposażenia ogrodowego na wiele lat

Post by ogrodowepokrowce

Piękny i zadbany ogród to nie tylko wypielęgnowany trawnik i kwitnące w doniczkach kwiaty. Nasz ogród to przede wszystkim miejsce wypoczynkowe, w którym spędzamy czas w okresie weekendów czy lata. Chcąc jak najdłużej zachować wspaniały wygląd naszych mebli musimy być świadomi, jak ważna jest ich ochrona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Jakie rozwiązania wybrać?

Kiedyś i dzisiaj

Dawniej jednym z najchętniej stosowanych rozwiązań związanych z ochroną mebli ogrodowych było ich chowanie na strych, do garażu czy do piwnicy. Niestety, zadanie to wiązało się przede wszystkim z utrudnieniami – konieczne było znoszenie lub wnoszenie, nierzadko, bardzo ciężkich mebli. Dzisiaj sprawa ma się zupełnie inaczej. Korzystając z nowoczesnych pokrowców ogrodowych możemy ograniczyć osadzanie się brudu na powierzchni mebla. Co powinniśmy wiedzieć o pokrowcach?

Jak tworzone są pokrowce ogrodowe?

Nowoczesne pokrowce ogrodowe dostępne są na polskim rynku od wielu lat. Te najlepsze, oferowane przez topowych producentów, tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, co znacząco zmniejsza ryzyko ich przecierania, wnikanie brudu, przenikania wilgoci. Zaletą materiału poliestrowego jest to, że swobodnie przepuszcza on powietrze – przekłada się to na zahamowanie powstawania pleśni na powierzchni mebli. Pokrowce ogrodowe tworzone są z myślą o konkretnych meblach: u producentów znajdziemy pokrowce na sofy narożne, parasole z nogą boczną czy centralną, fotele.

Udogodnieniem dla użytkowników są niewielkie ściągacze, których zadaniem jest jeszcze lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Dobrym pomysłem jest także zakupienie niewielkich woreczków obciążeniowych, których zadaniem jest utrzymywanie tkaniny w stabilnej pozycji podczas silniejszych podmuchów wiatru. Regularnie stosowanie pokrowców sprawia, że meble na długi czas zachowują piękny wygląd, trwały kolor, nie odkształcają się, nie są podatne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Tags: , ,