Logo
Zadbaj o dobrą kondycję swoich mebli ogrodowych
17 kw. 2020

Zadbaj o dobrą kondycję swoich mebli ogrodowych

Post by ogrodowepokrowce

Dobry wygląd naszych mebli ogrodowych w dużej mierze zależy przede wszystkim od dostępnych tworzyw i materiałów z których są one tworzone. Czy wiesz jednak, że pozostawione na długi czas na zewnątrz meble mogą ulec uszkodzeniu? Jak chronić meble w okresie jesieni i zimy oraz w czasie przedłużającej się nieobecności?

Meble piękne przez wiele lat

Wilgoć, kurz oraz promieniowanie UV to najwięksi wrogowie naszych mebli ogrodowych. Pozostawienie mebli w okresie jesieni i zimy w ogrodzie czy na tarasie może sprawić, że struktura stelaży zacznie się koślawić, wyginać, być podatna na działanie rdzy. Podobnie jest z materiałami wierzchnimi: nadmierna wilgoć sprawi, że w poduszkach czy tapicerkach zacznie gromadzić się pleśń. Aby zapobiec temu procesowi warto zastanowić się nad kupnem nowoczesnych pokrowców ogrodowych. Pokrowce takie pozwolą na skuteczną ochronę nie tylko mebli, ale również grillów czy parasoli ogrodowych.

Jak tworzone są trwałe pokrowce ogrodowe?

Nowoczesne pokrowce ogrodowe tworzone są z tkanin poliestrowych – gruby i gęsty splot sprawia, że nie przepuszczają one wilgoci i kurzu. Tkaniny takie są zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi: ścieraniem, rozerwaniem. Struktura tkaniny pozwala na swobodną cyrkulację powietrza, przez co na powierzchni mebla nie osiada wilgoć.

Pokrowce są często dedykowane dla konkretnych mebli, np. dla sof narożnych, foteli, stołów. Dla wygody użytkowników pokrowce uzupełniono o ściągacz, który pozwoli na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Dobrym pomysłem może być również zaopatrzenie pokrowców w niewielkie woreczki obciążeniowe, które w czasie silniejszych podmuchów wiatru będą utrzymywać tkaninę w stabilnej pozycji. Pokrowce sprzedawane są w poręcznych torbach z uchwytami.

Tags: , , ,