Logo
Zadbaj o elementy wyposażenia ogrodu – wybierz pokrowce
31 sty 2020

Zadbaj o elementy wyposażenia ogrodu – wybierz pokrowce

Post by ogrodowepokrowce

Wygląd naszego ogrodu w dużej mierze zależy od nas samych: to my pielęgnujemy trawę i rośliny, kosimy, przycinamy, podlewamy, sadzimy. Odpoczynek w takim zadbanym ogrodzie to sama przyjemność. Co z meblami? Czy nowoczesne meble ogrodowe również musimy w jakiś sposób chronić? Okazuje się, że jest to wskazane i rekomendowane przez producentów!

Nowoczesne meble ogrodowe i dodatki

Współcześnie wyposażenie ogrodowe tworzone jest z wysokiej jakości tworzyw, takich jak technorattan, aluminium malowane proszkowo, materiały poliestrowe. Wszystkie one posiadają podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu. Musimy być jednak świadomi, że pozostawiając meble czy parasol ogrodowy bez ochrony na okres jesieni i zimy narażony tworzywa na zniszczenie. Długotrwałe działanie wilgoci czy promieniowania UV może spowodować nieodwracalne zmiany w strukturze materiałów. Jak chronić meble i dodatki?

Pokrowce ogrodowe – co warto o nich wiedzieć?

Skutecznym sposobem na ochronę mebli ogrodowych i wyposażenia takiego jak parasol czy grill jest zastosowanie pokrowców ogrodowych. Nowoczesne pokrowce tworzone są z materiałów poliestrowych o gęstym splocie, które są zabezpieczone przed ścieraniem, wnikaniem brudu. Struktura materiału pozwala na swobodną wymianę powietrza, co przekłada się na zahamowanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla.

Pokrowce szczególnie otulają meble – większość z nich jest dedykowana dla konkretnych produktów: sof narożnych, krzeseł, foteli. Dla większej wygody użytkowników pokrowce zaopatrzono również w ściągacz, który pozwala na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Pokrowce sprzedawane są w niewielkich torbach z uchwytami, które bez problemu możemy przechowywać w garażu czy szafie.

Tags: , , ,
ubezpieczenieauta.com.pl ubezpieczenia-agent.waw.pl prawoiubezpieczenia.pl