Logo
Zadbaj o piękny wygląd mebli i wyposażenia ogrodowego
22 lis 2019

Zadbaj o piękny wygląd mebli i wyposażenia ogrodowego

Post by ogrodowepokrowce

Jesień, pomimo swoich atutów, to czas, w którym powinniśmy zakończyć korzystanie z tarasu w formie wypoczynkowej. To także moment na to, aby schować lub zabezpieczyć nasze meble ogrodowe i inne wyposażenie tarasowe. Wśród najchętniej stosowanych rozwiązań wymienia się dzisiaj przede wszystkim pokrowce ogrodowe – czy faktycznie skutecznie ochronią one nasze meble i pozwolą przedłużyć ich żywotność? Zdecydowanie tak!

Działanie warunków pogodowych na meble outdoorowe

Meble ogrodowe tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na zmienne warunki atmosferyczne, jednak producenci zalecają ich ochronę w okresie jesieni, zimy czy przedłużającej się nieobecności w domu. Do niedawna zdecydowana większość ich posiadaczy decydowała się na chowanie mebli na strych, do garażu. Dzisiaj możemy wykorzystać nowoczesne pokrowce ogrodowe, tworzone z wysokiej jakości tkanin.

Pokrowce ogrodowe tworzone są z materiału poliestrowego RIPSTOP, którego gęsty splot zabezpieczony jest przed ścieraniem czy wnikaniem brudu. Jednocześnie tkanina pozwala na swobodny przepływ i cyrkulację powietrza, powietrza, co przekłada się na zminimalizowanie osiadania wilgoci na powierzchni mebla. Pokrowce uzupełnione są o niewielki ściągacz, który pozwala na dokładne dopasowanie tkaniny do konturu mebla. Dodatkowo warto wiedzieć, że pokrowce są często dedykowane na konkretne meble: sofy narożne, parasole z nogą centralną czy boczną. Dla lepszej ochrony mebli ogrodowych pokrowce można uzupełnić o niewielkie woreczki obciążeniowe – pozwolą one na zachowanie prawidłowej pozycji pokrowca w czasie silniejszych podmuchów wiatru.

Czy warto stosować pokrowce ogrodowe?

Zdecydowanie tak – regularne stosowanie pokrowców ogrodowych pozwoli nam na wydłużenie żywotności mebli, ochronę ich struktury i koloru.

Tags: , , ,