Logo
Zadbaj o wygląd mebli ogrodowych i ogrodowego wyposażenia
30 kw. 2020

Zadbaj o wygląd mebli ogrodowych i ogrodowego wyposażenia

Post by ogrodowepokrowce

Wypoczynek w ogrodzie czy na tarasie to obecnie najlepsza opcja, aby odpocząć, skorzystać z bliskości natury czy świeżego powietrza. Chcąc zaaranżować takie miejsce wypoczynkowe przy domu warto kupić trwałe i eleganckie meble ogrodowe, dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się meble technorattanowe, rotangowe, modułowe. Czy jednak wiemy, jak skutecznie chronić je w czasie jesieni i zimy, aby jak najdłużej zachowały wspaniały kolor i kształt?

Uszkodzenia mebli ogrodowych w czasie jesieni i zimy

Meble ogrodowe tworzone są z trwałych materiałów takich jak aluminium malowane proszkowo czy technorattan. Musimy być jednak świadomi, że pozostawienie takich mebli na okres jesieni i zimy w ogrodzie czy na tarasie na świeżym powietrzu może skutkować ich trwałym uszkodzeniem. Stopniowa degradacja materiałów sprawi, że meble będą podatne na uszkodzenia, złamania, odkształcenia, utratę koloru.

Pokrowce ogrodowe – sposób na zachowanie piękna mebli ogrodowych

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zachowanie eleganckiego wyglądu mebli ogrodowych jest zastosowanie pokrowców ogrodowych. Nowoczesne pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie – taki materiał nie będzie przepuszczał kurzu czy brudu, osłoni też meble przed silniejszymi podmuchami wiatru oraz promieniowaniem UV. Struktura tkaniny pozwala na swobodną cyrkulacje powietrza – oznacza to, że na powierzchni mebla nie będzie kondensować się wilgoć.

Dla większej wygody użytkowników pokrowce posiadają również niewielki ściągacz, który pozwoli na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. W czasie silnego wiatru warto wykorzystać niewielkie woreczki obciążeniowe, których zadaniem jest utrzymanie tkaniny w jednym miejscu.

Tags: , , ,