Lato nierozerwalnie kojarzy się z przesiadywaniem w ogrodzie, przyjemnymi chwilami przy lemoniadzie w gronie znajomych. To także czas na grilla! Organizowanie przyjęć w ogrodzie z pewnością sprawi nam wiele przyjemności. O czym musimy pamiętać?

Przyjęcie w ogrodzie

Podczas planowania przyjęcia w ogrodzie kluczową sprawą jest sam grill. Szukając idealnego modelu możemy wziąć pod uwagę wygodę użytkowania, wielkość urządzenia, to jak często będzie wykorzystywany. Dzisiaj wybór jest niezwykle szeroki: producenci oddają do naszych rak grille gazowe, przenośne grille węglowe, paleniska. Wśród najczęściej wybieranych wymienia się jednak te pierwsze – grille gazowe tworzone są ze stali nierdzewnej co oznacza, że będą odporne na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Samo grillowanie stanie się przyjemnością, gdyż urządzenie pozwoli nam regulować stopień wysmażenia potraw. Jakie specjały podawać? Z pewnością wcześniej zamarynowane karczki, szaszłyki, posmarowane oliwą warzywa.

Jak dbać o grilla po sezonie?

Aby zakupione urządzenie służyło nam jak najdłużej musimy pamiętać przede wszystkim o regularnym czyszczeniu rusztu oraz innych elementów. Niedopuszczenie do zaschnięcia tłuszczu czy resztek jedzenia jest kluczem do utrzymania urządzenia w czystości. Ważne jest także zabezpieczenie grilla poza sezonem. W ty pomogą nam dedykowane pokrowce od topowych producentów. Pokrowce tworzone są z tkanin AeroCover®, czyli tkanin poliestrowych, wysoce odpornych na działanie wilgoci, zabrudzenia, wnikanie brudu. Co więcej: tkaniny te zmniejszają kondensację i pobiegają powstawaniu pleśni. Tkanina poliestrowa jest niezwykle lekka i pakowana – pokrowiec można schować do dedykowanego woreczka. Dodatkowo pokrowiec posiada ściągacze, pozwalające na lepsze dopasowanie do urządzenia.

Podobne wpisy