Eleganckie miejsce wypoczynkowe w ogrodzie czy na tarasie składa się z kilku elementów. Jeśli pragniemy, aby cały czas zachwycało ono swoim wyglądem istotne jest zadbanie o trwałość mebli, parasoli ogrodowych, dodatków. Szczególną uwagę warto zwrócić na parasole ogrodowe – odpowiednio chronione będą nam służyły przez wiele lat.

Co warto wiedzieć o parasolach do ogrodu?

Obecnie wybór parasoli ogrodowych jest olbrzymi – znajdziemy je w sklepach stacjonarnych, internetowych, jak i wprost u producentów. Wybór konkretnego modelu może okazać się trudny! Musimy wziąć od uwagę nie tylko kształt samego baldachimu (zazwyczaj okrągły lub czworoboczny), ale i rodzaj konstrukcji – mamy wybór pomiędzy parasolami z nogą centralną lub boczną. Najważniejsze są materiały. Stelaż parasola wykonywany jest z lekkich i trwałych elementów aluminiowych. Stabilna podstawa pozwala na umiejscowienie konstrukcji w jednym miejscu, a elementy takie jak mechanizm obrotu sprawia, że możliwe jest dopasowanie kąta ustawienia baldachimu zgodnie z naszymi aktualnymi oczekiwaniami. Dzięki możliwości obrotu baldachimu o 360 stopni możemy stale kontrolować miejsce zacienienia.

Jak chronić parasol w czasie niepogody?

Aby przez jak najdłuższy czas móc cieszyć się eleganckim i skutecznym w działaniu parasolem ogrodowym warto zaopatrzyć się w pokrowce na parasole. Wśród wielu propozycji wyróżniają się modele wodoodporne, przewiewne i pozwalające na ograniczenie kondensacji wewnątrz pokrowca. To bezpośrednio przekłada się na zahamowanie powstawania pleśni czy grzybów. Pokrowiec powinien odznaczać się także lekkością i łatwością użyci – najlepiej, jeśli będzie posiadał ściągacze dla lepszego dopasowania do konkretnego modelu parasola.

Podobne wpisy