Zbliżająca się jesień to czas, w którym uważnie musimy przyjrzeć się naszym ogrodom i tarasom. Poza klasycznymi porządkami, takimi jak przycinanie zeschłych kwiatów koniecznie zainteresujmy się naszymi meblami ogrodowymi. Ich ochrona w czasie jesieni i zimy jest konieczna, aby podczas kolejnej wiosny i lata móc cieszyć się komfortem i wygodą. Jak skutecznie zabezpieczyć meble ogrodowe jesienią?

Wybierz pokrowce ogrodowe wysokiej klasy

Aby mieć pewność, że nasze meble ogrodowe są skutecznie chronione, konieczne jest wybranie pokrowców ogrodowych wysokiej klasy. Znajdziemy je u topowych sprzedawców. Nowoczesne pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych wzmocnionych warstwą poliuretanu. Takie połączenie pozwoliło na zabezpieczenie tkaniny przed wnikaniem brudu, wilgoci, deszczem czy silnymi podmuchami wiatru. Pokrowce tworzone są z opatentowanych tkanin AeroCover®, które skutecznie ochronią nasze meble technorattanowe czy też aluminiowe. Dlaczego zastosowanie pokrowca jest takie ważne? W okresie jesieni i zimy meble są znoszone do piwnic, rzadziej na strych, często są jednak pozostawiane także tak, jak stoją, na tarasie czy przy ścianie domu. Takie działanie może doprowadzić do sporych zniszczeń w strukturze mebla. Pod wpływem niskich temperatur może dojść do powstawania mikropęknięć, które z kolei doprowadzą do wnikania wilgoci wewnątrz tworzywa. Zastosowanie pokrowców na meble ogrodowe pozwoli na skuteczną ochronę mebli.

Pokrowce dopasowane do mebla

Zdecydowana większość producentów oferuje pokrowce uniwersalne, które posiadają ściągacze. Dzięki nim możliwe jest lepsze dopasowanie tkaniny do gabarytów mebla. Dodatkowym wyposażeniem okażą się obciążniki, które kupić można oddzielnie. Mocuje się je na krawędziach pokrowca, aby lepiej docisnęły tkaninę do mebla.

Podobne wpisy