Czy meble ogrodowe mogą wyglądać piękne nawet po wielu sezonach użytkowania? Okazuje się, że tak. Decydując się na piękny komplet mebli outdoorowych pamiętajmy o tym, aby dodatkowo zaopatrzyć się w nowoczesne pokrowce ogrodowe, dzięki którym uda nam się znacząco przedłużyć żywotność zakupionych produktów. Jak to możliwe?

Pokrowce, które chronią strukturę mebla

Problem z niszczeniem struktur mebli ogrodowych znany jest od wielu lat. Dawniej, meble tworzone były z niskiej jakości materiałów, przez co uszkodzenia widoczne były właściwie już po sezonie. Z czasem użytkownicy nauczyli się chować meble na okres jesieni i zimy do piwnicy czy na strych, co jedynie połowicznie rozwiązywało problem. Nadmiar kurzu i wilgoci sprawiał, że meble trudno było doczyścić, z czasem na ich powierzchni mogła również pojawiać się pleśń. Dzisiaj problem ten został wyeliminowany poprzez nowoczesne i lekkie pokrowce ogrodowe. Jak są tworzone?

jak wygląda budowa pokrowców na meble ogrodowe

  1. Materiał zewnętrzny: To główna warstwa pokrowca, która jest narażona na działanie warunków atmosferycznych. Ten materiał jest zwykle wodoodporny, odporny na promieniowanie UV i trwały. Najczęściej używane materiały zewnętrzne to poliester, nylon, winyl, materiały oxfordzkie lub polipropylen.
  2. Podszewka lub warstwa wewnętrzna: Niektóre pokrowce na meble ogrodowe mają dodatkową warstwę wewnętrzną lub podszywkę. Ta warstwa może być wykonana z miękkiego materiału, na przykład flaneli lub innego miękkiego materiału tekstylnego. Ma to na celu chronić meble przed zarysowaniami i otarciami podczas zakładania i zdejmowania pokrowca.
  3. System mocowania: Pokrowce są zazwyczaj wyposażone w różne systemy mocowania, które pomagają utrzymać je na miejscu, nawet podczas silnych wiatrów. Mogą to być rzepy, zatrzaski, sznurki lub inne elementy do zaciskania, które zapobiegają zsuwaniu się pokrowca.

Podobne wpisy