Piękny i zadbany ogród to nie tylko wypielęgnowany trawnik i kwitnące w doniczkach kwiaty. Nasz ogród to przede wszystkim miejsce wypoczynkowe, w którym spędzamy czas w okresie weekendów czy lata. Chcąc jak najdłużej zachować wspaniały wygląd naszych mebli musimy być świadomi, jak ważna jest ich ochrona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Jakie rozwiązania wybrać?

Kiedyś i dzisiaj

Dawniej jednym z najchętniej stosowanych rozwiązań związanych z ochroną mebli ogrodowych było ich chowanie na strych, do garażu czy do piwnicy. Niestety, zadanie to wiązało się przede wszystkim z utrudnieniami – konieczne było znoszenie lub wnoszenie, nierzadko, bardzo ciężkich mebli. Dzisiaj sprawa ma się zupełnie inaczej. Korzystając z nowoczesnych pokrowców ogrodowych możemy ograniczyć osadzanie się brudu na powierzchni mebla. Co powinniśmy wiedzieć o pokrowcach?

Jak tworzone są pokrowce ogrodowe?

Nowoczesne pokrowce ogrodowe dostępne są na polskim rynku od wielu lat. Te najlepsze, oferowane przez topowych producentów, tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, co znacząco zmniejsza ryzyko ich przecierania, wnikanie brudu, przenikania wilgoci. Zaletą materiału poliestrowego jest to, że swobodnie przepuszcza on powietrze – przekłada się to na zahamowanie powstawania pleśni na powierzchni mebli. Pokrowce ogrodowe tworzone są z myślą o konkretnych meblach: u producentów znajdziemy pokrowce na sofy narożne, parasole z nogą boczną czy centralną, fotele.

Podobne wpisy