Parasole ogrodowe są dzisiaj jednym z niezbędników na naszych tarasach, balkonach i w ogrodach. Skutecznie chronią nas one przed silnym promieniowaniem słonecznym, dają przyjemny cień i pozwalają na korzystanie z bliskości przyrody również wtedy, kiedy pogoda nie dopisuje. Aby nasz parasol mógł służyć nam jak najdłużej konieczne jest jego zabezpieczenie, szczególnie w okresie jesieni i zimy, ale także wtedy, kiedy dłuższy czas nie ma nas w domu. Jakie rozwiązania warto wybrać?

Ochrona parasola – dlaczego jest tak ważna?

Nowoczesne parasole ogrodowe tworzone są z wysokiej klasy materiałów – aluminiowe stelaże zabezpieczono przed działaniem wilgoci i wnikaniem rdzy, czasze wykonano z poliestrowych tkanin technicznych, odpornych na wnikanie kurzu i brudu. Aby zachować wysokie parametry techniczne parasoli ogrodowych powinniśmy pamiętać o ich odpowiedniej ochronie, szczególnie w okresie jesieni i zimy oraz w czasie dłuższej nieobecności w domu.

Jakie rozwiązania proponują producenci?

Jedną z najczęściej rekomendowanych metod na ochronę parasoli ogrodowych (jak również mebli ogrodowych) jest zastosowanie przewiewnych i lekkich pokrowców ogrodowych. Nowoczesne pokrowce skutecznie ochroną parasole ogrodowe przed kurzem, promieniowaniem UV i kondensacją wilgoci i sprawią, że będą nam one służyć przez długie lata.

Pokrowce na parasole ogrodowe

Szukając pokrowca na parasol ogrodowy przede wszystkim uwzględnijmy model posiadanego parasola, pokrowce dedykowane są dla modeli z nogą boczną lub centralną. Lekki pokrowiec wykonany jest z tworzywa poliestrowego, który umożliwia swobodną wymianę powietrza i ogranicza osiadanie wilgoci na powierzchni parasola. Aby lepiej dopasować tkaninę do parasola pokrowce wyposażono w dodatkowe ściągacze.

Podobne wpisy