Piękne meble ogrodowe i dodatki takie jak parasol ogrodowy to spora inwestycja, która z założenia powinna cieszyć nasze oczy przez wiele lat. Niestety, nawet najtrwalsze materiały mogą przegrać w starciu z długotrwałą ekspozycją na deszcz czy silne promieniowanie słoneczne. Podczas dłuższej nieobecności w domu czy też w czasie jesieni i zimy warto szczególnie zadbać o ochronę sprzętu outdoorowego w naszych ogrodach. Co wybrać, aby zapewnić najwyższy poziom ochrony?

Dlaczego ochrona mebli i parasoli jest tak ważna?

Długotrwałe działanie wilgoci czy kurzu może powodować przedostawanie się ich cząsteczek do struktury mebli i materiałów. Z czasem na meblach pojawią się mikropęknięcia, które później mogą skutkować łamaniem czy odkształcaniem struktury mebla. Nadmierna ekspozycja na słońce może być przyczyną powolnego blaknięcia tkanin czy tworzyw, co wpływa niebagatelnie na estetykę produktu.

Jak zabezpieczyć meble?

Do niedawna większość z nas po prostu chowała meble do garażu czy do piwnicy w czasie złej pogody. Dzisiaj nie musimy już niczego nosić czy podnosić. Wystarczy wykorzystać nowoczesne pokrowce na meble ogrodowe, oferowane przez topowych producentów. Dzięki pokrowcom możliwe jest skuteczne zabezpieczenie mebli, parasola czy grillów ogrodowych. Lekkie i przewiewne tkaniny z których wykonano pokrowce są wysoce odporne na wnikanie kurzu, promieniowanie UV. Ich struktura pozwala na swobodną wymianę powietrza, przez co minimalizowane jest ryzyko kondensacji wilgoci na powierzchni mebli.

Podobne wpisy